Conclusie
De Henry Audio DAC 128 mkII is voor het geld een prima DAC waarbij u - als u handig genoeg bent - zelf ook de nodige verbeteringen kunt aanbrengen. Als u audio-hobbyist bent kunt u dat doen door software- en hardwarematig modificaties aan te brengen. Het prettige daarbij is dat u dan in goed gezelschap bent van een omvangrijke online community en ook actieve ondersteuning krijgt van ontwerper Børge Strand Bergesen.Bent u minder DIY aangelegd dan kunt u verbeteringen realiseren door zaken als een apart stroomfilter, betere USB-kabels, jitterfilters e.d. U kunt dan zelf afwegen of u een modificatie de moeite waard vindt in termen van prijs/kwaliteit.
Als u op zoek bent naar een DAC waar u verder geen verbeteringen wilt aanbrengen dan raden wij u een DAC aan waarbij in ieder geval de stroom (galvanisch) is gescheiden van het audiosignaal. Wij hebben in de test uiteindelijk een audiokwaliteit bereikt die een heel eind in de richting van serieuze hifi komt. Echter: bij elkaar waren de verbeteringen wel een veelvoud van de prijs van de geteste DAC. Daarmee is voor ons maar weer eens aangetoond dat je er niet voor een grijpstuiver bent.
Specificaties Henry Audio USB DAC 128 mkII
Inhoud
Inputs / outputs | USB (micro) / cinch uit |
DAC chip | AKM4430 |
Samplerates | 16 / 24 bit, 44,1 – 192 kHz |
Controller chip / CPU | Atmel AVR MCU |
ASIO | Ja, driver op github |
Afmetingen | 114 / 33 / 128 mm |
Gewicht | 300 gram |
Prijs | 215 euro |
Ben benieuwd of deze Henry werkt met ipad IOS, kunnen jullie dit testen?
Ja, de Henry DAC werkt met een iPad; je hebt wel een camera connection kit nodig zodat je er een USB-kabel op kan aansluiten.
Indrukwekkend goed geschreven recentie, bedankt heren!
merci!
Mijn complimenten voor deze review Als je DIY bent zit je voor een dubbeltje op eerste rij.
Dankjewel voor je complimenten! Het is inderdaad een bijzonder concept, deze DAC. Vooral de uitgebreide community eromheen zorgt voor een voortdurende ontwikkeling.